• home.gif
  • mail.gif
  • sitemap.gif

pienaskola_lv.gif

Piena skola ir mīļām mammām. Radīta, lai būtu blakus un sniegtu padomu — kā pabarot mazuli, lai vaidziņi būtu apaļi un mazais stiprs un vesels. Dzīvē gadās dažādi un pat visgudrākajām mammām vajag padomdevēju. Tāpēc ir Piena skola — draugs un padomnieks, zinošākais eksperts bērna barošanas jautājumos.

lasīt vairāk

Caureja un aizcietējumi

Kas izraisa caureju un ko iesākt?

Kad tava bērna izkārnījumi pēkšņi kļūst mīkstāki un biežāki nekā ierasts, iespējams, bērnam ir caureja.

Kas izraisa caureju?

Caureju var izraisīt infekcija vai bērna nespēja pilnībā sagremot pārtikas barības vielas.

Kad sākt uztraukties?

Ja caurejas biežums un apjoms kļūst pārmērīgs vai tu pamani kādu no turpmāk minētajiem simptomiem, sazinies ar savu ģimenes ārstu vai pediatru:

• Asinis vai gļotas izkārnījumos
  • Drudzis
  • Vemšana
  • Aizkaitināmība
  • Atteikšanās ēst
  • Samazināts urīna daudzums vai urīns ir tumšā krāsā
  • Pazemināta aktivitāte

Ja bērnam ir aizcietējums, ko iesākt?

Ja bērnam ir aizcietējums, viņa izkārnījumi ir cieti un sausi.

Kā palīdzēt bērnam?

Daži ārsti iesaka pievienot piena maisījumam vai krūts pienam 28-56 gramus žāvētu plūmju, ābolu vai bumbieru sulas. Cukurs, kas ir sulu sastāvā, palīdzēs veicināt zarnu darbību. Nedod savam bērnam bezrecepšu medikamentus, kas palīdz pret aizcietējumiem, ja vien ģimenes ārsts vai pediatrs to neiesaka.

Vēdera izeja, cik daudz ir normāli?

Normālais vēdera izejas biežums katram bērnam var būt ļoti dažāds, vienam bērnam tas var atšķirties pat pa dienām. Kaka var būt dzeltena, zaļa vai brūna, un tas viss ir normāli. Normāla konsistence var būt gan kā pašķidrs ābolu biezenis, gan kā biezpiena masa.